کیمیا شیمی رازی
خانه / متانول / درصد الکل صنعتی چقدر است؟

درصد الکل صنعتی چقدر است؟

“درصد الکل صنعتی چقدر است ؟” این سوالی است که در فضای گوگل به مقدار زیاد سرچ می شود و می توان گفت دغدغه عده ای از مردم است.

الکل صنعتی:

الکل صنعتی یا همان متانول نوعی حلال بی رنگ با بوی بسیار تند و زننده است که مصارف بسیاری در صنایع مختلف دارد. این ماده اشتعال پذیر در صورت وجود مثلث آتش یعنی اکسیژن، جرقه و ماده اشتعال زا به شدت آتش می گیرد. شعله سوختن این ماده نارنجی قرمز رنگ است که متفاوت از اتانول است که آبی رنگ است. الکل صنعتی به هیج وجه خصوصیت ضدعفونی کنندگی ندارد و در بیمارستان ها برای ضدعفونی نباید استفاده شود. این ماده برای موارد زیادی کاربرد دارد که می توان به تولید فرمالدهید، استیک اسید به عنوان ۲ مورد مهم اشاره کرد. الکل صنعتی ماده ای است که در پتروشیمی ها و در تناژ بالا تولید می شود که بخشی از آن برای صادرات روانه مرز ها می شود و بخش دیگر آن برای مصارف داخلی استفاده می شود. با بروز بیماری کرونا و عدم وجود مواد ضدعفونی کننده در داروخانه ها برخی سودجویان متانول را بسته بندی و به جای اتانول به فروش رساندند. برخی دیگر متانول را با همان نام متانول بسته بندی کردند که هر دو باعث کشته شدن عده ای از هم میهنان عزیزمان شدند.

درصد الکل صنعتی چقدر است ؟

درصد الکل صنعتی در تمامی پنروشیمی ها در تمام کشور ها یکی است و معادل با ۹۹٫۸۵ درصد است.

فروش متانول کاربردی

علت آن است که طراحی پتروشیمی ها و واحد های تولیدی متانول توسط تعدادی کشور محدود انجام می شود. این موضوع سبب شده تا درصد متانول تولیدی تمامی پتروشیمی ها ثابت باشد. درصد الکل صنعتی را می توان به راحتی تا درصدهای پایین تری آورد تنها نیاز است یک سری محاسبات اولیه انجام دهید تا به عدد مورد نظر برسید. به طریق فرمول زیر می توان عملیات رقیق سازی متانول را انجام دهید (n درصد مورد نظر و x مقدار آبی است که باید به متانول افزوده شود).

    ۱۰۰n+nx=9985

برای مثال اگر بخواهید متانول ۲۵ درصد درست کنید بایستی مقدار ۲۹۹٫۴ گرم آب به ۱۰۰ گرم متانول بیفزایید.

     ۹۹۸۵=x*25+25*100

و در نهایت مقدار x برابر با ۲۹۹٫۴ خواهد شد.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سامان بیگدلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129551426
شماره تلفن ثابت: 02128421426
پاسخگویی تلگرام: tejaratchemical@

مطلب پیشنهادی

فروش انلاین متانول

فروش انلاین انواع متانول عمده در بازار تهران

فروش انلاین متانول عمده در بازار تهران با قیمتی بسیار مناسب در حال انجام است …