کیمیا شیمی رازی
خانه / متانول / قیمت متانول صنعتی شیراز با تخفیف ویژه

قیمت متانول صنعتی شیراز با تخفیف ویژه

قیمت متانول شیراز در برخی ایام سال با تخفیف ویژه ارائه می شود که با آگاهی از این تاریخ ها می توانید این محصول را با قیمتی استثنایی تهیه کنید چرا که قطعا سود بالاتری برای شما در پی دارد. در حال حاضر به دلیل افت قیمت نفت خام و گاز طبیعی قیمت متانول شیراز هم افت قابل توجهی را داشته است.

متانول صنعتی

متانول صنعتی محصولی است که پتروشیمی ها آن را در تناژ بالا تولید می کنند. در حال حاضر ۶ پتروشیمی بزرگ این محصول را تولید می کنند که ظرفیت آنها با یکدیگر متفاوت است و قیمت آنها نیز کمی با هم تفاوت دارد. متانول صنعتی نوعی حلال بی رنگ، با بوی بسیار تند و زننده و سمی است که فرمول شیمیایی آن CH3OH است.

الکل صنعتی برای ضدعفونی وسایل

این ماده چگالی بسیار پایینی دارد و از طرف دیگر به دلیل اینکه نقطه جوش پایینی دارد، بسیار فرار است. جرم مولی این ماده ۳۲ گرم بر مول و چگالی آن ۷۹۲ کیلو گرم بر متر مکعب است. با توجه به رابطه چگالی می توان گفت که هر کیلوگرم از این ماده، ۱٫۲۶ لیتر حجم دارد. توجه کنید که هزینه خرید فروش این ماده به صورت وزنی است که برخلاف تصور عموم است که مایعات به صورت حجمی خرید فروش می شود. متانول صنعتی متفاوت از اتانول است و برخی تفاوتی بین این دو نمی بینند. هم اتانول و هم متانول از خانواده الکل ها هستند ولی خصوصیات و کاربرد های متفاوتی دارند و نمی شود آنها را به جای یکدیگر به کار برد.

تشخیص الکل صنعتی و طبی

اتانول یا الکل طبی نوعی الکل برای ضدعفونی است که با فرمول شیمیایی C2H5OH شناخته می شود. از این الکل برای موارد بیمارستانی، و حتی در کشور های غیر مسلمان برای شرب استفاده می شود. این نوع الکل بی رنگ، شفاف و با بویی خفیف تر از متانول است. در صورتی که الکل متانول به شدت سمی است و کاربرد های صنعتی دارد و برای تولید دیگر مواد شیمیایی به کار می رود. قیمت الکل اتانول تقریبا ۲۰ برابر الکل متانول است و تشخیص آنها از یکدیگر کمی مشکل است. این نکته سبب شد تا در موقع بروز بیماری کرونا و کمیاب شدن الکل اتانول، برخی سودجویان، متانول را به جای اتانول بسته بندی و به مردم فروختند. این موضوع سبب کوری و حتی مرگ عده ای از هم وطنانمان شد.

علائم مسمومیت با متانول

همانطور که پیش تر گفته شد، الکل متانول بسیار سمی بوده و حتی بخارات آن در صورت دوز بالا منجر به مرگ می شود. بنابراین بهتر است هنگام خرید این محصول مهم، به چندین نکته توجه کنید تا در دام این سودجویان نیفتید. الکل اتانول شعله سوختن آبی دارد حال آنکه الکل متانول، قرمز می سوزد. آزمون شعله معتبر ترین آزمون تشخیص این دو الکل از هم است که به راحتی در خانه قابل انجام است.

قیمت متانول شیراز

قیمت متانول شیراز از چندین طریق قابل استعلام است. یکی از روش ها این است که سری به سایت بورس کالا بزنید. در این روش معاملات متانول که در آن روز انجام شده است لیست شده اند و به تفکیک پتروشیمی مشخص شده اند.

صادرات متانول زاگرس

قیمت استعلام شده از این روش بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و قیمت تانکر درب پتروشیمی شیراز است. راه دوم برای استعلام قیمت این است که با کارشناسان ما در شیمی رازی تماس بگیرید تا در اسرع وقت قیمت این محصول را به صورت تانکری و یا بسته بندی ارائه دهند. بسته بندی صنعتی برای متانول، بشکه های ۲۲۰ لیتری است که ۱۷۵ کیلوگرم ظرفیت برای متانول دارند که علت اختلاف بین وزن و حجم به چگالی این ماده باز می گردد.

صادرات متانول ایران

قیمت متانول شیراز به عوامل زیادی وابسته است که در این مقاله قصد داریم به این موارد اشاره کنیم. همانطور که می دانید پتروشیمی شیراز تنها پتروشیمی در کشور است که به آب های آزاد دسترسی ندارد و این موضوع سبب شده تا این پتروشیمی بیشتر نیاز کشور را تامین کند و تنها بخش کوچکی از تولیدات خود را صادر کند. قیمت متانول شیراز به عوامل زیادی وابسته است که مهم ترین آنها قیمت نفت خام و گاز طبیعی است. چرا که ماده اولیه تولید متانول، گاز طبیعی است و افزایش و یا کاهش قیمت آن به صورت مستقیم روی قیمت متانول شیراز اثر گذار است. عامل دوم، نرخ دلار است که در سال های رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

فروش متانول تهران

البته این عامل به تنهایی موثر نیست و بایستی کنار دیگر موارد بررسی شود. عامل سوم میزان عرضه و تقاضا است که مسلما با افزایش تقاضا قیمت این ماده افزایش پیدا خواهد کرد.

بسته بندی متانول

بسته بندی متانول در دو نوع صنعتی و آزمایشگاهی انجام می شود که نوع صنعتی تنها در بشکه های ۲۲۰ لیتری و نوع آزمایشگاهی در گالن های ۱، ۲٫۵ و ۲۰ لیتری موجود است.

فروش الکل متانول صنعتی
فروش الکل متانول صنعتی

این مجموعه متانول را تنها برای مصارف صنعتی به فروش می رساند و در ابعاد کوچک به فروش نمی رساند. در صورتی که نیاز به متانول آزمایشگاهی دارید با سایت های دیگر در تماس باشید. گاهی اوقات به دلیل اینکه متانول را در تناژ بالا نیاز دارند، آن را به صورت تانکری سفارش می دهند که قیمت به مراتب پایین تری دارد. علت کمتر بودن قیمت متانول تانکری نسبت به آزمایشگاهی، هزینه های حمل تا تهران، هزینه بسته بندی، بشکه و انبار داری است.

قیمت متانول شیراز
قیمت متانول شیراز

این موارد در مورد متانول تانکری وجود ندارد و همین امر سبب می شود قیمت بسیار کمتری داشته باشد. در صورتی که نیاز زیادی به متانول دارید و مخازن بزرگ جهت ذخیره دارید، آن را به صورت تانکری تهیه کنید. بسته بندی متانول را می توان به شکل دیگر نیز داشته باشیم. برخی مشتریان به دنبال خرید متانول به صورت فله هستند. در این صورت می توانید مخزنی بزرگ و به اندازه نیاز خود به انبار ارسال کنید تا بارگیری متانول در مخزن مورد نظر شما انجام شود. دقت داشته باشید که بشکه به صورت جداگانه قیمت حدود ۱۶۵ هزار تومان است. البته این قیمت برای بشکه فلزی دسته دوم است. بنابراین متانول در بشکه های پلی اتیلنی نیز بسته بندی می شود ولی قیمت آن به مراتب بالاتر است و تنها برای مشتریان خاص که نیاز به این بسته بندی دارد ارائه می شود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سامان بیگدلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129551426
شماره تلفن ثابت: 02128421426
پاسخگویی تلگرام: tejaratchemical@

مطلب پیشنهادی

فروش انلاین متانول

فروش انلاین انواع متانول عمده در بازار تهران

فروش انلاین متانول عمده در بازار تهران با قیمتی بسیار مناسب در حال انجام است …