کیمیا شیمی رازی
خانه / متانول / قیمت متانول پتروشیمی مرغوب در بازار های داخلی و خارجی

قیمت متانول پتروشیمی مرغوب در بازار های داخلی و خارجی

قیمت متانول پتروشیمی مرغوب در بازار های داخلی و خارجی متفاوت است و بسته به میزان تقاضا و قیمت جهانی متانول تعیین می شود که خود متاثر از قیمت نفت خام و گاز طبیعی است. پتروشیمی ها که تولید کننده متانول هستند، این محصول را با کیفیتی جهانی و قیمتی پایین تر از نرخ جهانی به فروش می رسانند که سبب شده تا متانول ایران همواره مشتریان زیادی داشته باشد و همواره به رشد و شکوفایی هر چه بیشتر کشور کمک کنند. بخش اعظم متانول تولیدی کشور برای صادرات روانه مرز ها می شود که تقریبا بیش از ۹۰ درصد آن از مرز های آبی صادر می شود.

متانول پتروشیمی

متانول پتروشیمی نوعی حلال آلی با فرمول شیمیایی CH3OH و جرم مولی ۳۲ گرم بر مول است که چگالی آن ۰٫۷۹۲ گرم بر سانتی متر مکعب است. این محصول در پتروشیمی ها و با فرایندی خاص تولید می شود که درصد خلوص آن را تا ۹۹٫۸۵ بالا می برند.

در گذشته این ماده را از تقطیر مخرب چوب به دست می آوردند که درصد خلوص پایینی داشت. ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی به مرور روش های پیشرفته تری برای این منظور ابداع شد که درصد خلوص آن را تا اینجا بالا آورد. متانول آزمایشگاهی در حال حاضر با درصد خلوص ۹۹٫۹۹ تولید می شود که می توان در آینده شاهد تولید متانول با درصد خلوص بالاتر بود. متانول در ایران توسط ۶ پتروشیمی بزگ تولید می شود که چند پتروشیمی دیگر نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند و تعداد این پتروشیمی ها ۲ رقمی می شود. میزان مصرف متانول در ایران به نسبت تولید این محصول بسیار پایین است که سبب شده تا بیشتر تولیدات این پتروشیمی ها از طریق مرز های آبی صادر شود. که این امر توانسته ارز آوری خوبی برای کشور به همراه داشته باشد. ارز آوری که متانول برای کشور داشته است، سبب می شود تا کم کم میزان وابستگی اقتصاد به نفت کاهش یابد و با صادرات هر چه بیشتر محصولات مختلف می توان آینده ای روشن پیش رو دید.

فروش متانول تهران

البته بایستی به یاد داشته باشید که همیشه صادرات ممکن است بیشترین سود را در پی نداشته باشد. برای مثال در مورد همین متانول، تبدیل آن به اسید استیک و یا فرمالدهید می تواند سود بیشتری برای تولید کننده به همراه داشته باشد. همانطور که می دانید قیمت متانول در حدود ۲۰۰۰ تومان است حال آنکه این عدد برای اسید استیک در حدود ۷۰۰۰ است. این به آن معناست که اسید استیک حدود ۳٫۵ برابر با ارزش تر از متانول است. با ایجاد زیر ساخت های درست می توان بخش بیشتر متانول را به اسید استیک تبدیل کرد و سپس صادر کرد که در نهایت میزان ارز بیشتری وارد کشور خواهد شد. متانول پتروشیمی ها تنها در یک مجتمع به اسید استیک تبدیل می شود که با افزایش این مجتمع های تولیدی می توان امیدوار به افزایش ارز آوری بود. در کشور عزیزمان ایران در حال حاضر تنها پتروشیمی فن آوران تولید کننده اسید استیک است.

قیمت متانول پتروشیمی

قیمت متانول پتروشیمی بر اساس چندین فاکتور تعیین و ممکن است تغییر کند. این عوامل شامل نرخ ارز، قیمت نفت خام و گاز طبیعی، زمستان یا تابستان بودن، میزان عرضه و تقاضا، میزان صادرات و … شود.

قیمت متانول پتروشیمی
قیمت متانول پتروشیمی

از بین این فاکتور ها می توان گفت که مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت متانول پتروشیمی، قیمت نفت خام و گاز طبیعی است. با بررسی نمودار های قیمت متانول در ماه های اخیر و دقت به افت و خیز های قیمت این ماده می توان این موضوع را به صورت کاملا مشهود درک کرد. اگر این نمودار را در کنار نمودار قیمت نفت خام قرار دهید شاهد مشابه بودن این نمودار ها در افت و خیز ها خواهید بود. قیمت متانول پتروشیمی در حال حاضر چقدر است؟ تنی چند؟ بشکه ای چند؟ این سوالات، مواردی است که مشتریان عزیز در تماس تلفنی از کارشناسان شیمی رازی می پرسند. برای استعلام قیمت بهتر است سوالات خود را به صورت دقیق بپرسید تا به جوابی درست دست یابید. برای مثال باید بپرسید ” قیمت متانول بشکه ای ۲۲۰ لیتری تحویل شور آباد چقدر است؟ و بگویید چند بشکه نیاز دارید” یا بپرسید ” قیمت حواله متانول تانکر ۲۵ تنی تحویل شیراز چقدر است؟” منظور این است که درخواست و یا سوالات خود را به صورت دقیق مطرح کنید تا جوابی دقیق دریافت کنید.

مرکز فروش متانول داخلی به صورت عمده و خرده

بازار فروش متانول بشکه

راه دیگر استعلام قیمت، بررسی سایت بورس کالا است که قیمت متانول در آن به صورت روزانه آپدیت می شود. در این سایت قیمت متانول به صورت تانکری درج می شود که باید مالیات بر ارزش افزوده نیز به آن اضافه شود. برای استعلام قیمت متانول بشکه ای می توانید با کارشناسان شیمی رازی در تماس باشید. چرا که متانول بشکه ای در سایت بورس کالا عرضه نمی شود. قیمت متانول پتروشیمی برای صادرات بر اساس دلار است در حالی که برای مصارف داخلی متانول را براساس ریال به فروش می رسانند. برای مثال در حال حاضر قیمت متانول فوب بندر عباس در حدود ۱۶۰ دلار به ازای هر تن است که از ۴ ماه قبل تا حالا حدود ۳۰ درصد افت قیمت را تجربه کرده است. این قیمت فوب بندر عباس است که به معنای خرید متانول حمل آن تا مرز، انجام کلیه کارهای گمرکی و اظهار است. و تنها هزینه حمل آن تا مقصد بر عهده خریدار است.

بسته بندی متانول

متانول در بسته بندی های مختلف قابل عرضه است ولی در اشل صنعتی این ماده را تنها در بشکه های ۲۲۰ لیتری بسته بندی می کنند.

خرید متانول صنعتی

بسته بندی های کوچکتر مثل گالن های ۲۰ لیتری و یا ۲٫۵ لیتری و کوچکتر برای کاربرد های آزمایشگاهی است. بسته بندی متانول بایستی توسط کارکران ماهر و در محیطی ایمن انجام شود چرا که سمی بودن این ماده و فراریت بیش از حد آن سبب بروز حوادثی شده است. برخی متانول را به صورت فله می خواهند که می توان حواله تهیه کنند که یک بشکه ۲۵ تنی متانول است که به صورت مستقیم از پتروشیمی شیراز بارگیری و ارسال می شود و طبعا قیمت نهایی آن بسیار پایین تر است و می توان از این موقعیت به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سامان بیگدلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129551426
شماره تلفن ثابت: 02128421426
پاسخگویی تلگرام: tejaratchemical@

مطلب پیشنهادی

فروش انلاین متانول

فروش انلاین انواع متانول عمده در بازار تهران

فروش انلاین متانول عمده در بازار تهران با قیمتی بسیار مناسب در حال انجام است …