کیمیا شیمی رازی
خانه / متانول / فروش انلاین انواع متانول عمده در بازار تهران

فروش انلاین انواع متانول عمده در بازار تهران

فروش متانول تهران توسط کیمیا شیمی رازی که از تامین کنندگان بزرگ مواد شیمیایی است در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت برای شما عزیزان انجام می شود.

مشخصات متانول:

متانول نوعی ماده شیمیایی پرکاربرد در صنعت است که با نام های هیدروکسی متان، متیل الکل، متیل هیدرات، متیل هیدروکسید، متیلیک الکل، الکل چوب شناخته می شود. مشخصات این ماده را می توانید در جدول ذیل مشاهده کنید:

فرمول ملکولیCH3OH
فشار بخار۱۳٫۰۲ کیلوپاسکال در ۲۰ درجه
جرم مولی ۳۲٫۰۴ گرم بر مول
اسیدی۱۵٫۵
چگالی۰٫۷۹۱۸ گرم بر سی سی
دمای ذوب-۹۷ تا -۹۸ درجه سانتی گراد
دمای جوش۶۵ درجه سانتی گراد
log p-0.69
گرانروی۰٫۰۰۰۵۹ پاسکال ثانیه
نقطه اشتعال۱۱-۱۲ سانتی گراد
گشتاور دو قطبی۱٫۶۹ D
دمای خود آتشگیری۳۸۵ سانتی گراد
کدهای ایمنیR11, R23/24/25, R39

متانول چیست؟

متانول نوعی حلال صنعتی است که یکی از مواد استراتژیک در دنیا است و در تناژ بالا در کشور عزیزمان ایران تولید می شود. در قدیم مصریان برای مومیایی کردن امواتشان از ماده ای استفاده می کردند که حاوی متانول بوده است و آن را از تجزیه حرارتی چوب به دست آوردند به همین دلیل بعد ها به نام الکل چوب شناخته شد. رابرت بویل شیمی دان برای نخستین مرتبه الکل خالص را از چوب به دست آورد. ماتیاس آلمانی در حدود ۱۰۰ سال پیش الکل متانول را با روشی نوین و از طریق سنتز گازها به دست آورد که کرومات روی  در فرآیند تولید متانول تحت فشار ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ بار و دمای ۴۰۰ درجه سانتی گراد استفاده شد. امروزه برای تولید متانول از کاتالیزور هایی استفاده می شود که دما و فشار تولید متانول را به شدت پایین آورده اند.

خواص الکل متانول

روش امروزی برای تولید متانول، هیدروژناسیون کربن مونوکسید است.

ویژگی های ظاهری متانول:

متانول شفاف، فرار، بی رنگ، اشتعال پذیر، و محرک است و در دمای اتاق به صورت مایع قطبی است. این ماده در آب، الکل ها، اتر ها، کتون ها و بیشتر حلال های ارگانیک امتزاج پذیر است.

متانول مایعی سمی با بویی ملایم تر و شیرین تر از اتانول است. قرار گرفتن در معرض متانول به طور مکرر بر سیستم عصبی مرکزی به خصوص اعصاب بینایی اثر می گذارد.

کاربردهای متانول:

متانول به عنوان حلال بسیار خوبی مثل سایر حلال هایی مثل استون، اتانول است. ضدیخ در خطوط لوله و مایع شستشوی شیشه استفاده می شود. در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی از این ماده به عنوان ضد یخ در اتومبیل ها استفاده می شده است. از این ماده به عنوان ضدعفونی کننده هم استفاده می شده است که در سال ۲۰۱۸ توسط اتحادیه اروپا استفاده از آن ممنوع شد.

الکل صنعتی برای ضدعفونی وسایل

از این ماده برای تولید فرمالدهید و استیک اسید و متیل ترت بوتیل اتر (MTBE) استفاده می شود. البته کاربرد های این ماده در مقاله ای به صورت جداگانه با عنوان “خواص و کاربرد های متانول” به صورت مفصل آمده است.

فروش متانول تهران:

فروش متانول تهران با قیمتی مناسب توسط این سایت انجام می شود که می توان از این موقعیت به نحو احسن استفاده کرد. متانول بازار بسیار قدرتمندی در کشور دارد که بسیاری با توجه به روند رو به رشد آن به این حوزه پیوستند.

فروش متانول تهران
فروش متانول تهران

این باعث شده است تا در کمترین زمان به اهداف خود برسند و رشد خوبی را تجربه کنند. متانول چون ماده اولیه تولید دیگر مواد شیمیایی است در تناژ بالا مصرف می شود. این ماده به دو صورت به فروش می رسد یکی فله و دیگری بسته بندی. فله به این صورت است که در تانکری های ۲۵ تنی از پتروشیمی ارسال می شود و بسته بندی متانول تنها در بشکه های ۲۲۰ لیتری انجام می شود که ۱۷۵ کیلوگرم وزن دارند.

درصد الکل صنعتی چقدر است

بشکه های آبی رنگ در انبارهای کیمیا شیمی در شور آباد بسته بندی و به بازار مصرف عرضه می شوند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سامان بیگدلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129551426
شماره تلفن ثابت: 02128421426
پاسخگویی تلگرام: tejaratchemical@

مطلب پیشنهادی

فروش انلاین متانول

فروش انلاین انواع متانول عمده در بازار تهران

فروش انلاین متانول عمده در بازار تهران با قیمتی بسیار مناسب در حال انجام است …