مجموعه کیمیا شیمی رازی شما را به خرید بهترین محصولات پتروشیمی و پالایشگاهی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت هر لیتر متانول مایع‌ با غلظت کم در بازار داخلی

آنچه در این مقاله میخوانید.....

متانول مایعقیمت هر لیتر متانولبازار داخلی متانول
قیمت هر لیتر متانول

قیمت هر لیتر متانول مایع با غلظت کم در بازار داخلی و یا خارجی چقدر است؟ هر بشکه متانول چه قیمت در می آید؟ قیمت هر لیتر متانول در صورت خرید تانکری چقدر در می آید؟ این سوالات و دیگر سوالااتی که در بخش متانول از همکاران ما پرسیده می شود، در اینجا پاسخ داده می شود ولی باید توجه شود که سوالات را بایستی به صورت دقیق بپرسید تا جواب دقیقی به شما داده شود. در غیر این صورت ممکن است جوابات احتمالی که به شما داده می شود آنقدر ها کاربرد نداشته باشند و صرفا هزینه های اضافی صرف کرده اید. استعلام قیمت متانول کار ساده ای است ولی اینکه چه سوالاتی پرسیده شود و چگونه هزینه ها را بپرسید موضوع مهم تری است. با ما همراه باشید تا در این مقاله توضیحات جامع تری به شما دوست و همراه گرامی دهیم.

متانول مایع

گاها دیده شده برخی سایت ها از عناوینی مثل متانول مایع و حتی بخار استفاده می کنند!!! در صورتی که متانول در دمای محیط به صورت مایع است و اصولا نیاز به این مورد نیست که عنوان شود متانول مایع!

تشخیص الکل صنعتی و طبی

پس چرا در برخی سایت ها این عنوان درج می شود موضوعی است که در ادامه به آن می پردازیم. عنوان متانول مایع در واقع عنوانی تجاری است که برخی سایت ها برای گرفتن جایگاه در گوگل از آن استفاده می کنند و البته مورد جستجوی برخی خریداران این محصول است. ولی در واقع این از بدیهیات است که متانول به صورت مایع است و خرید و فروش آن هم به صورت مایع در تانکر و یا بشکه های ۲۲۰ لیتری بسته به درخواست مشتری انجام می شود.

ارسال متانول صادراتی

متانول مایع محصولی است که توسط پتروشیمی ها و توسط فرایندی خاص تولید می شود که درجه خلوص آن را ۹۹٫۸۵ بالا می برد. قبلا برای تولید متانول، از تقطیر مخرب چوب استفاده می شده است که فرایندی زمان بر بوده و در نهایت درصد خلوص متانول به دست آمده در حدود ۲۰ درصد بود و بعد ها و با پیشرفت تکنولوژی و احداث کارخانه های صنعتی، تولید این محصول با کیفیت بیشتری انجام شد. به دلیل اینکه متانول یک ماده واسط است عنوان سومین ماده استراتژیک نام گرفته است که برای تولید بسیاری از مواد شیمیایی از آن استفاده می کنند. از متانول به عنوان سوخت پاک نیز استفاده می کنند که با اینکه انرژی کمتری از بنزین دارد ولی به دلیل تجدید پذیر بودن، ترجیح بسیاری از دولتمردان استفاده از این ماده به عنوان جایگزینی برای بنزین هستند. از متانول برای تولید بسیاری از مواد شیمیایی با ارزش مثل فرمادهید، اسید استیک صنعتی، و … استفاده می شود که ارزش افزوده گاها تا بیش از ۳ برابر می دهد. به این معنا که خود متانول قیمتی در حدود ۲۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم دارد حال آنکه قیمت اسید استیک حدود ۷۵۰۰ تومان است. بنابراین بسیار به صرفه است که به جای صادرات و خام فروشی این محصول، آن را به محصولات با ارزش تر تبدیل کنیم تا سود آوری بیشتری برای کشور به همراه داشته باشد. البته تمهیداتی اندیشدیده شده است تا بتوان با احداث مجتمع های تولیدی جدید این محصول را به محصولات با ارزش تری تبدیل کرد.

قیمت هر لیتر متانول

همانطور که پیش تر عنوان شد قیمت هر لیتر متانول عنوانی است تجاری که در موتور جستجو گر گوگل به تکرار در حال جستجو است.

قیمت هر لیتر متانول
قیمت هر لیتر متانول

می توان گفت که قیمت هر لیتر متانول در واقع عنوان درستی نیست چرا که قیمت متانول بر اساس کیلوگرم است. برخی مشتریان بعد از تماس اولین سوالی که میپرسند این است که قیمت هر لیتر متانول چقدر است؟ اما این سوال درست نیست و باید ابتدا مشتریان بدانند که خرید فروش متانول براساس کیلوگرم است. این نکته تعجب برخی مشتریان عزیز را بر می انگیزاند. چرا که معمولا محصولاتی که مایع هستند به صورت حجمی به فروش می رسند حال آنکه برای متانول، استیک اسید، اسید سولفوریک و دیگر محصولات شیمیایی مایع این گونه نیست. بنابراین در صورتی که قصد خرید متانول را دارید بهتر است ابتدا کمی اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید. و با تماس برای استعلام قیمت این محصول حتما عنوان کنید که متانول کیلویی چند؟ قیمت متانول وابسته به عوامل زیادی است که مهم ترین آن ها قیمت نفت خام است. در ماه های اخیر و با افت شدید قیمت نفت، قیمت متانول هم افت قابل توجهی پیدا کرد که سبب شد تا نیاز به این محصول هم به طرز قابل توجهی کم شود. این در حالی است که بیماری کویید ۲۰۱۹ هم مزید بر علت شد و مرز های صادرات این محصول بسته شد. این موضوع سبب شد تا کارخانه های تولید کننده این محصول کاهش ظرفیت تولید دهند. همین سبب شد تا میزان ارز آوری به کشور تا حد قابل توجهی کم شود چرا که محدودیت صادرات تنها به متانول و مواد شیمیایی خلاصه نشد و بیشتر از آن در بخش کشاورزی و غذایی صادرات محدود شده بود. البته هنوز هم به طور کامل صادرات برقرار نشده است. در حال حاضر قیمت هر کبلو متانول در حدود ۲۰۰۰ تومان برای مصارف داخلی است حال آنکه قیمت صادراتی متانول به ازای هر تن حدود ۱۶۰ دلار فوب بندر عباس است.

بازار داخلی متانول

بازار داخلی متانول در ایامی که صادرات محدود شده بود خوب نبود و این سبب شد تا پتروشیمی های تولید کننده این محصول مدتی در شرایط سخت بگذرانند. در حال حاضر بازار داخلی متانول بهتر شده است و امید است این شرایط ادامه پیدا کند و بهتر و بهتر شود.

فروش متانول کاربردی

متانول تولید شده در کشور به صورت عمده برای صادرات روانه مرز ها می شود و سهم بازار داخلی به نسبت میزان صادرات بسیار ناچیز است. در صورت بازار یابی خوب در این بخش می توانید به سود خوبی برسید.

فروش انواع متانول در بازار داخلی

در حال حاضر بازار داخلی متانول وضعیت خوبی دارد که سبب شده مشتریان به دنبال متانول بیشتری باشند. قیمت فعلی متانول در کشور حدود ۲۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم است این در حالی است که تا ۳ ماه پیش قیمت آن در حدود ۳۰۰۰ تومان بود که افت ۵۰ درصدی را در پی داشته است.

سامان بیگدلی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سامان بیگدلی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09129551426

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: KCHRP@

email icon ایمیل: info@kimiashimirazi.com

مجموعه کیمیا شیمی رازی شما را به خرید بهترین محصولات محصولات پتروشیمی و پالایشی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید