کیمیا شیمی رازی
خانه / متانول / متانول کاوه، بزرگترین تولید کننده متانول دنیا

متانول کاوه، بزرگترین تولید کننده متانول دنیا

متانول کاوه ، بزرگترین تولید کننده متانول دنیا است که از سال ۸۴ با تلاش و همت جوانان این مرزو بوم استارت خورد و بعد از ۱۴ سال به بهره برداری رسید.

متانول کاوه:

مجتمع بزرگ پتروشیمی کاوه یکی از زیر مجموعه گروه صنعتی کاوه است که در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار معادل با ۲٫۲ کیلومتر مربع در ساحل غربی شهرستان دیر استان بوشهر در پارس شمالی با ظرفیت تولیدی روزانه ۷۰۰۰ تن با متانول گرید AA شروع به کار کرده است و بزرگترین تولید کننده متانول دنیا محسوب می شود.

متانول کاوه
متانول کاوه

موقیعیت پتروشیمی کاوه:

این پتروشیمی در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از بندر عسلویه قرار دارد. بندر دیر بزرگترین بندر صیادی کشور است که اکنون به بزرگترین بندر صنعتی کشور در زمینه متانول تبدیل شده است. زیر ساخت های مورد نیاز این پتروشیمی در این مجتمع مثل گاز و آب های آزاد در دسترس است. یکی از مهم ترین مزیت های این پتروشیمی این است که یک اسکله اختصاصی در سواحل خلیج فارس در مجاورت این مجتمع برای صادرات محصولات تولیدی است.

شرکت های طراح و سازنده متانول کاوه:

متانول کاوه با همکاری شرکت سوئیسی کازال که ارائه دهنده لیسانس پروژه و شرکت پیدک پیمانکار مهندسی تفضیلی و خدمات رسانی در خرید تجهیزات محدوده فرآیندی و شرکت فنی مهندسی پترو کاوه به عنوان پیمانکار اصلی نصب و راه اندازی و طراح مهندسی پایه و تفضیلی بخش یوتیلیتی و همچنین ارائه کننده خدمات ساخت بخشی از تجهیزات و ماشین آلات است.

کاربرد های متانول:

متانول در برخی کشور ها به عنوان محصولی جایگزین مناسبی برای LPG، گازوئیل و بنزین و به عنوان سوخت پاک برای خودرو ها محسوب می شود و در صنایع تولیدی حلال ها، رنگ ها، پلاستیک ها و ضد یخ به عنوان ماده اولبه کاربرد های گسترده ای دارد.

دیگر محصولات متانول کاوه:

این پتروشیمی همچنین می خواهد اوره نیز تولید کند که ظرفیت تولیدی این مجتمع ۳۰۰۰ تن در روز است که عدد بسیار بالایی است. و در نهایت تولید پروپیلن و پلی پروپیلن از گاز طبیعی نیز فاز تولیدی دیگر این پتروشیمی است. این پتروشیمی باعث شده تا جوانان متخصص و بومی شهر دیر و استان بوشهر که پدرانشان صیادین بومی این شهر بوده اند در این پتروشیمی و صنعت شروع به کار کنند.

شرکت های تولید کننده متانول در کشور:

شرکت های تولید کننده متانول در کشور شامل ۶ پتروشیمی شیراز، خارک، ماهشهر، زاگرس، مرجان و در نهایت کاوه می شوند. ظرفیت تولیدی این پتروشیمی ها به ترتیب ۲۰۰، ۲۰۰۰، ۲۰۰۰، ۲۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۷۰۰۰ تن در روز است.

متانول کاوه
متانول کاوه

در واقع ۵ پتروشیمی که از قبل ساخته شده اند ۸۲۰۰ تن در روز متانول تولید می کنند در حالی که متانول کاوه به تنهایی ۷۰۰۰ تن تولید دارد که به طور کامل به کشور های دیگر به خصوص هند و چین صادر می شود. این یعنی اینکه طرفیت تولیدی متانول در کشور عزیزمان ایران به ۵٫۵ میلیون تن در سال رسیده است. این در حالی است که قبل از به بهره برداری رسیدن متانول کاوه این عدد ۳ میلیون تن در سال بوده است. اولین شرکت تولید کننده متانول در کشور، پتروشیمی شیراز بوده که در سال ۱۳۴۲ آغاز به فعالیت کرده است و در سال ۱۳۶۹ واحد تولید متانول به بهره برداری رسیده است.

متانول کاوه

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سامان بیگدلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129551426
شماره تلفن ثابت: 02128421426
پاسخگویی تلگرام: tejaratchemical@

مطلب پیشنهادی

فروش انلاین متانول

فروش انلاین انواع متانول عمده در بازار تهران

فروش انلاین متانول عمده در بازار تهران با قیمتی بسیار مناسب در حال انجام است …